www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Tomáš Liška & Invisible World (CZ/SRB/TR) (19.07.2019 - 17:20)

Tomáš Liška & Invisible World (CZ/SRB/TR)

Tomáš Liška & Invisible World  (CZ/SRB/TR)

Tomáš Liška & Invisible World (CZ/SRB/TR)

„Sofistikovaná směsice nových a starých světových vlivů, včetně tureckých houslí, balkánského akordeonu a špetky tango nuevo. Výsledkem zůstává prostor jak pro posluchače, jako pro hudebníky. Skvělá příležitost pro hudební dobrodruhy.“ Petr Dorůžka

Neviditelný svět” Tomáše Lišky je naprosto ojedinělým výkřikem v české hudbě. Vyzrálá autorská hudba mísí prvky jazzu, komorní hudby a worldmusic z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu.
Namísto sólových exhibic předkládá hudbu průzračně čistou i jasně čitelnou a nechává ze sebe plynout bohatou paletu nálad, vycházející ze silných melodií, kolem nichž hráči elegantně plachtí uvolněnou improvizací. Tak lehce muzika působí.

Efe Turumtay (housle) pochází z Istambulu, Nikola Zarić (akordeon) ze Srbska a Kamil Slezák (bicí) z Moravy. Tomáš Liška (kontrabas) všechny tyto hudebníky postupem času potkává na svých hudebních cestách po celém světě a nepřestává hledat zajímavé interakce nástrojů a kultur, které vezmou posluchače a jeho samotného za srdce.

Do Budějovic přiváží Tomáš Liška nový program Invisible Faces.

Tomáš Liška - acoustic bass

Nikola Zarić - accordion

Efe Turumtay - violin, voice

Kamil Slezák - drums & percussion

www.invisibleworldmusic.com

Vstupenky na celé festivalové odpoledne 10.8. 2018  v symbolické ceně 100kč v předprodeji v síti www.cbsystem.cz a na místě.

 

 

 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři