www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Will Bernard Trio (USA) (20.08.2019 - 12:56)

Will Bernard Trio (USA)

27.02.2013 (20:00), Jazz and blues club Highway 61, dům Slavie, České Budějovice, České Budějovice
Will Bernard Trio (USA)

Will Bernard je jedním z největších jazz-kytarových tajemství této planety. (Dan Ouellette, Billboard). Tento koncert probíhá za grantové podpory Jihočeského kraje.

 

Účinkující:

Vstupné: 120,-/ 90,- studenti

 

Will Bernard Trio, 27. 2. 2013

"... Jeden z nejuznávanějších kytaristů post-Frisellovské a post-Scofieldové scéně"

Bill Milkowski, Jazz Times


"Will Bernard je jedním z největších jazz-kytarových tajemství této planety."

Dan Ouellette, Billboard

 

Will Bernard, rodák z Berkeley, začal hrát a nahrávat jako člen Peter Apfelbaum\\\'s Hieroglyphics Ensemble. Během doby si Will zahrál nejen jazz, alei i hip hop, world music a experimentální hudbu. V 90. letech minulého století se podílel na mnoha projektech pod vedením uznávaného producenta Lee Townsenda. Nejúspěšnějším z těchto projektů byla kapela TJ Kirk (s Charlie Hunterem), jejíž druhé album bylo nominováno v roce 1997 na cenu Grammy.


V roce 1998 vydal Will Bernard desku Medicine Hat (Antily/Polygram), na níž plně předvedl svou schopnost a cit pro funky a bottomheavy soul-jazz. Na Medicine Hat navázal dvěma alby vydanými vlastním nákladem.


Další přístav našel u Palmetto Records, kde debutoval albem Party Hats., které bylo v roce 2008 nominováno a cenu Grammy v kategorii nejlepší současná jazzová deska. Dalším albem pro Palmetto Reciords byla Blue Plate Special se skladbami od Shanton Moore, Andy Hess, Johna Medeskiho.


Will Bernard hraje jak s vlastní kapelou, tak jako člen a host dalších uskupení (Stanton Moore Trio, Robert Walter\\\'s 20th Congress, Groundation a mnoha dalších). Se svou kapelou účinkoval na The Monterey, North Sea, SF Jazz, Bumbershoot, Be-Bop and Brew, Montreal, Vancouver and The High Sierra festivals. Koncertuje v klubech po celých Spojených státech a v Kanadě. Má otevřené dveře k Herbie Hancockovi, Jimmy McGriffovi, The Funky Meters, Johnu Scofieldovi a dalším.


"Je to pravděpodobně nejuniverzálnější kytarista, s kterým jsem kdy pracoval ... Zabíjí"

Stanton Moore


"... Hráč, který si zaslouží širší publikum pro své nápadité rozbíjení žánrů"

John Kelman, All the Jazz


"Setkání s Bernardovými písněmi je jako vstoupit do filmů bratří Coenů či románu Elmora Leonarda nebo jakékoli jiné alternativní reality osídlené nezapomenutelnými šílenci"

Joe Gore, kytarista


Zdroj: http://www.willbernard.com/bio/default.htm

 

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři