www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Walter Phisbacher Trio feat. Elisabeth Lohninger (04.08.2020 - 00:51)

Walter Phisbacher Trio feat. Elisabeth Lohninger

17.10.2014 (20:30), Jazz and blues club Highway 61, České Budějovice
Walter Phisbacher Trio feat. Elisabeth Lohninger

Projekt známého newyorského jazzrockového (fusion) pianisty, jeho vlastní trio, složené ze tří muzikantů žijících nyní nastálo v New Yorku a skvělé zpěvačky.

 

Účinkující:

Vstupné:

Trio newyorského klavíristy Waltera Fischbachera, u nás známého z vystupování se souborem Celula New York Laca Decziho, je založeno na originálních kompozicích s důrazem na klavírní improvizace. Jejich hudba je plná  "grooves" a nespoutané energie.

Fischbacher žije od roku 1994 v New Yorku, kde hrává v klubech na Manhattanu s dalšími esy jako jsou Randy Brecker, Chico Freeman, Joel Rosenblatt a Mino Cinelu. Pokračuje v tradici multižánrového fusion jazzu, který hrál Miles Davis, Weather Report, Mahavishnu Orchestra, Pat Metheny nebo Jean-Luc Ponty. Je výtečný instrumentalista, hraje na syntezátory i akustický klavír a jeho “mile silový jazz” je inspirovaný rockovou rytmikou s vlivy funky, drum´n´bass nebo latiny. Jeho hudebními vzory jsou všestranní klávesisté Chick Corea a Herbie Hanckock.

Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka rakouského původu Elisabeth Lohninger je hostem tohoto večera.  S pianistou Walterem Fischbacherem spolupracuje již 15 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu.


Více viz: www.phishbacher.com/ny3 + www.walterfischbacher.comwww.walterfischbacher.com/phishbacher/ny3/

 

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Další fotografie:

Walter Phisbacher Trio feat. Elisabeth Lohninger
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři