www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Vertigo Quintet (24.08.2019 - 10:16)

Vertigo Quintet

26.09.2013 (20:00), Jazz and blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
Vertigo Quintet

Nujazzová kapela, která s tímto žánrem prorazila v Čechách jako jedna z prvních. Vynikající hudebníky kritiky potvzuje i řada vítězství na světových jazzových soutěží. Vertigo quintet je značka top jazzové kvality.

 

Účinkující:

Vstupné: 150,-Kč

Členové kapely
 

Vojtěch Procházka - piano

www.soundcloud.com/vojtechprochazkatrio

Vojtěch ProcházkaVojtěch Procházka (*1981 v Praze) je přední český pianista a skladatel, pohybující se na poli jazzu a improvizované hudby. Po studijích na VOŠ Jaroslava Ježka studoval dva roky na pařížské Conservatoire nationale supérieur de musique. Poté absolvoval roční výměnný pobyt na norské Musikkhogskole v Oslo, kam byl posléze přijat do magisterského studia.

Během prvního roku magisterského studia v Oslo vedl následující projekty zaměřené na improvizovanou hudbu: "Grydeland/Procházka Duo" s kytaristou Ivarem Grydelandem (Huntsville, Dans les arbres, Anne Hukkelberg), "Vojtěch & Per Oddvar" s bubeníkem Per Oddvarem Johansonem (Christian Wallumrod, Close Erase, The Source) a trio "Ronnekleiv/Procházka/Reinertsen" s Kari Ronnekleiv (Ole-Henrik Moe, Kim Myhr) a Espenem Reinertsenem (Streifenjunko).

Nyní mezi jeho hlavní projekty patří Vojtěch Procházka Trio s norskými spoluhráči Adrianem Myhrem a Tore Sandbakkenem (CD Amoeba\'s Dance), Raga Bansal s indickou houslistkou Harpreet Bansal a norským hráčem na tabla Andreasem Bratlie a live audio/video duo Procházka/Blažíček s experimentálním vizuálním umělcem Martinem Blažíčkem. Procházka se dále věnuje improvizaci k němým filmům a skládání filmové hudby, ve školním roce 2010-2011 učil klavír a skladbu na VOŠ Jaroslava Ježka v Praze a nyní dokončuje magisterské studium v Oslo.

 Marcel Bárta - tenor, alt, soprán  saxofon, basklarinet

http://www.marcelbarta.com

Marcel Bárta

Narozen v roce 1974 v Mariánských Lázních. Po studiu klasické hudby na konzervatoři v Plzni, obor klarinet, dotsal první jazzové angažmá jako altsaxofonista v kontrabandu Milana Svobody, se kterým provázel řadu známých jazzových hudebníků jako je James Moody (USA), Tony Lakatos (Hungary), Victor Mendoza (USA), Zbigniew Namysłowski (PL). Ve stejném období účinkoval v kapele Radka Krampla Vibe Fantasy, Gustav Brom Big Band, založil vlastní formaci Muff a stal se stálým členem Zuzana Dumková Band. Dále spolupracoval: Andrea Keller (Australia), Rich Perry (USA), Ingrid Jensen (Canada), Demian Cabaud (Argentina), Neil Ochoa (Venezuela).

V roce 1995 získal stipendium na Berklee College of music. Marcel Bárta hrál a nahrával mimo jiné s Orchestrem Gustava Broma, s Kontrabandem Milana Svobody či se zpěvačkou Zuzanou Dumkovou, Vladimírem Václavkem, Gumbo, Lanugo, Baterky, Toxique, Triny, Divadlo Vizita, David Dorůžka, Tara Fuki, Karel Růžička, Jaromír Honzák...

Podílel se na scénické hudbě k divadelní performanci NUDE ANTS - André Jolles a Irina Andreeva (Teatr Novogo Fronta). V roce 2005 se zúčastnil s kapelou Open Sextet (Beata a Patrik Hlavenkovi) soutěže prestižního jazzového festivalu v Montreaux kde získali první cenu. V současné době je členem kapel: NUO (CD: NUO - Arta 2004, DIXIE AND THE GANG - Amplion 2007), Zuzana Dumková Band (BALANCE - Ampilon 2007), Petr Zelenka Quartet, Face Of The Bass, Tomáš Hobzek Quartet, Vertigo Quintet (VERTIGO QUINTET - Amplion 2005, LIVE U STARÉ PANÍ - Ampilon 2006, VERTIGO QUINTET & DOROTA BAROVÁ - Animal Music 2008) a hraje také v duu s violoncellistkou a zpěvačkou Dorotou Barovou (DoMa Ensemble).

Rastislav Uhrík - kontrabas

Rastislav UhríkNarozen v roce 1980 v Prešově. Absolvent bakalářského studia na Jazzové Akademie v Katowicích a studoval také Kozervatoř a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze.

Spolupracoval s řadou osobností české i zahraniční hudební scény jako je Naj Ponk (CZ), David Dorůžka (CZ/FR), Ingrid Jensen (Canada), Rich Perry (USA)Petr Zelenka (CZ/FR). V roce 2003, jako člen Daniel Šoltis tria, získal na soutěži \'\'Junior Jazz\'\' ocenění "Nejlepší jazzová skupina roku 2003" a jako člen Tria Beaty Hlavenkové získal stejné ocenění i v roce 2005.

V současné době je členem kapel : Lenka Dusilova Band, Lanugo, Radek Zapadlo Trio. V roce 2005 se s hudebním seskupením OPEN SEXTET zúčastnil prestižního jazzového festivalu v Montreux (Švýcarsko). V roce 2007 spolupracoval na cd Dua \'\'Tarafuki\'\' Auris. V současné dobe je studentem Jazzové Akademie v Katowicích.

Daniel Šoltis - bicí

http://www.danosoltis.com

Daniel ŠoltisNarozen v roce 1982 v Košicích. Absolvent bakalářského studia a student magisterského studia na Jazzové Akademie v Katowicích. Studoval také konzervatoř v Košicích, Konzervatoř Jaroslava Ježka a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. Od vzniku kapely působí nejenom jako bubeník ale také jako její manager a zástupce.

Spolupracoval s řadou osobností české i zahraniční hudební scény jako je David Dorůžka (CZ/FR), Petr Zelenka (CZ/FR), Jaromír Honzák (CZ), Felix Slováček (CZ), Karel Růžička jr. (CZ/USA), Grzegorz Nagorski (PL), Ed Partyka (USA), Steve Walsh (USA), Janette Robin (USA), Ingrid Jensen (Canada), Rich Perry (USA). V roce 2003, jako člen Daniel Šoltis tria, získal na soutěži \'\'Junior Jazz\'\' ocenění "Nejlepší jazzová skupina roku 2003" a také ocenění "Sólista roku 2004" na stejné soutěži. V roce 2009 byl oceněn prestížní cenou \'\'Grand Prix\'\' (jazz.osobnost roku 2009) vrámci jazzovéo festivalu Jazz nad Odrou ve Wroclawi (PL).

Je také členem kapel : IMT Smile (SK), Lenka Dusilová Band (CZ), Project Z (CZ/ESP). V roce 2005 se s hudebním seskupením OPEN SEXTET zúčastnil prestižního jazzového festivalu v Montreux (Švýcarsko). V roce 2007 spolupracoval na cd Dua \'\'Tarafuki\'\' Auris.

Dorota Barová - violoncello, zpěv

http://www.myspace.com/dorotabarova

Dorota BarováKariéru zpívající violoncellistky započala krátce po absolvovaní ostravské konzervatoře (obor hra na violoncello, 1989-95). Dva roky působila v hudebním seskupení kytaristy Tomáše Maňase Lippany, komponovala a sama interpretovala hudbu k Francouzskému divadlu FF MU v Brně (1996-98).

V letech 2000-02 hrála v kapele Jiřího Hradila Chorchestr (funky-beat-jazz). Od roku 2002 - 2006 hrála s kapelou Jiřího Starého Asyl Akt (electro-acoustic-trip). V letech 2004 - 2007 byla hudebním dramaturgem brněnské jazzové  kavárny PoDobrazy. V současné době  paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami Vertigo Quintet, Baterky, v duu se saxofonistou Marcelem Bártou a spolupracuje s brněnským divadlem Neslyším v představeních režisérky Zoji Mikotové.

Za hudbu k divadelnímu představení Dům Hluchého (Dorota Barová a Zdeněk Kluka) byla oceněna třetí cenou Thalie v divadelní sezoně 2003. V roce 2006 zkomponovala a natočila hudbu k filmu « Marta » režisérky Marty Novákové.

Discografie: TARA FUKI:  "Piosenki do snu", Indies Records 2001, CHORCHESTR: "Arabigbit", Indies Records 2003, TARA FUKI : " Kapka", Indies Records 2003, ASYL AKT: "Houpačka", Kapka Records 2004, TARA FUKI: „Auris" , Indies Scope Records 2007, VERTIGO QUINTET: „Vertigo Quintet & Dorota Barová", Animal Music 2008.

Oskar Török - trumpeta

Oskar TörökNarozen v roce 1980 v Humenném. Student Jazzové Akademie v Katowicích pod vedením Piotra Wojtasika. Studoval také konzervatoř v Bratislavě, Košicích a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. 

Spolupracoval s mnoha osobnostmi české i zahraniční hudební scény, jako jsou Matúš Jakabčic (Slovensko), Pavel Fajt (CZ), Rich Perry (USA), Ingrid Jensen (CAN), Ondřej Štveráček (CZ), David Dorůžka (CZ/FR), Pierre Favre (CH), Petr Zelenka (CZ/FR), Jaromír Honzák (CZ). Je členem skupin NUO, Bucinatores Orchestra, Zuzana Dumková Band, Wojtek Mazolewski Quintet (PL).

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři