www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - TRIO WUH (USA/CZ) - THE ART of TRIO (20.08.2019 - 12:57)

TRIO WUH (USA/CZ) - THE ART of TRIO

07.11.2015 (20:30), Jazz and blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
TRIO WUH (USA/CZ) - THE ART of TRIO

CO SE SKRÝVÁ ZA NÁZVEM WUH? AMERICKÝ PIANISTA SKIP WILKINS, JEDEN Z NEJLEPŠÍCH EVROPSKÝCH KONTRABASISTŮ FRANTIŠEK UHLÍŘ A ČESKÁ BUBENICKÁ JAROMÍR HELEŠIC. PO ÚSPĚŠNÝCH KONCERTECH V LEDNU 2012 V PROMINENTNÍCH JAZZOVÝCH KLUBECH V NĚMECKU SE ROZHODLI ČLENOVÉ TOHOTO MEZINÁRODNÍH TRIA NA DALŠÍ SPOLEČNÉ SPOLUPRÁCI. V PROGRAMU TRIA NAJDETE JAK VLASTNÍ ÚPRAVY JAZZOVÝCH STANDARTŮ TAK ORIGINÁLNÍ KOMPOZICE ČLENŮ TRIA.(S.WILKINS, F.UHLÍŘ)

 

Účinkující:

Vstupné: 150,-100,- studenti, důchodci

SKIP WILKINS - PIANO

Jazzový  pianista a skladatel, vyrostl v Bostonu v  hudební rodině a již více než třicet let vystupuje profesionálně nejdřive jako sideman a později jako leader svých projektů.

Již v začátcích své kariéry koncertoval s Davidem Liebmanem, Davidem Sanchezem, Stanleym Turrentinem, Bobbym Watsonem, Plasem Johnsonem, Markem Murhpym, Clarkem Terrym, Contem Condolim či Peterem Erskinem.

Vydal devět alb jako vedoucí hráč kapely či ve spolupráci a na podzim připravuje vydání dalšího alba s titulem Father & Son, které vyjde pod dánským labelem SteepleChase Records.  Za posledních sedm let vydal šest alb u u filadelfského labelu Dreambox Media – „I Concentrate on You” (2011), „After” (2011), „The Paint-Peeler” (2008), „Skip Wilkins Solo – Live at Lafayette” (2007), „Volume II” (2007), a „Volume I” (2006).                                                                                                                                   Skip Wilkins je vysokoškolským pedagogem na Lafayette College a jako pedagog působí nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě. Každý rok učí na Letní jazzové škole ve Frýdlantu. V roce 2011 – 2012 také vedl pravidelné dílny na brněnské JAMU. www.skipwilkinsjazz.com/

FRANTIŠEK UHLÍŘ – BASS

Absolvent konzervatořebv Brně.Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Quintet as kupin pianisty Emila Viklického. Rejtřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East - West Connection, Czech - Norwegian Band,                D.Weckl,B.Moses,S.Costanzo,J.Newman,T.Curson,B.Bailey,P.Wilson,S.Nistico,S.Hamilton,     S.Robinson,D.Goykovich,C.Stötter,P.Catherine,S.Houben,B.Castelluci,W.Lackerschmied,W.Haffner,H.Kagerer,A.Riel, P.Mikkelborg,  B. Dennerlein).

Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích:(Německo,Norsko,Dánsko,Holandsko, Belgie,Španělsko, Itálie,Švýcarsko,Rakousko, Maďarsko,Polsko,Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko,Kypr, Izrael,Kanada,Vietnam,Japonsko).

Nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a vydal 2 autorský CD (Basssaga,  Frantisek Uhlir Team  feat.C.Stötter) a 3 CD se triem Jurkovic +Uhlir + Helesic  ( Live 2002, Frantisek Uhlir Trio feat.D.Goykovich 2006, Maybe Later  2008 , Bass Session 2009,Double CD Bass Devotion- Basssaga 2010, Frantisek Uhlir 60 2011).   www.fut.zde.cz

JAROMÍR HELEŠIC – DRUMS

vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty L.Hulana Jazz Sanatorium. V 70 letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q,R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebním projekty po celé Evropě, Indii a v zámoří.                                                                                                                                                                                      

Our links on you tube:                                                        http://www.youtube.com/watch?v=J3X7k_OOttA&feature=relmfu            http://www.youtube.com/watch?v=Psv9MOG9HmY&list=UU6RUv2LyKnzDkbHBd1F7TKg&index=4&feature=plcp  http://www.youtube.com/watch?v=ieyr-b15kUY&list=UU6RUv2LyKnzDkbHBd1F7TKg&index=2&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=hxibgXBZQyg&list=UU6RUv2LyKnzDkbHBd1F7TKg&index=1&feature=plcp

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři