www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Trim4 - jazz s prvky funku, latiny, fusion, drum ´n´bass a R´n´BTábora (24.08.2019 - 10:17)

Trim4 - jazz s prvky funku, latiny, fusion, drum ´n´bass a R´n´BTábora

09.01.2014 (08:15), Jazz and blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
Trim4 - jazz s prvky funku, latiny, fusion, drum ´n´bass a R´n´BTábora

V jižních Čechách není moc podobných kapel jako je Trim4. Těžištěm repertoáru jsou vlastní kompozice charakteristické především žánrovou pestrostí. Trim4 stylově vycházejí z jazzu a přejímají prvky funku, latiny, fusion, drum ´n´bass a R´n´B. V tomto instrumentálním kvartetu doplňuje zvuk sólové trubky elektrická kytara a rytmická sekce klávesových a bicích nástrojů.

 

Účinkující:

Vstupné: 80,-

Těžištěm repertoáru jsou vlastní kompozice charakteristické především žánrovou pestrostí. Trim4 stylově vycházejí z jazzu a přejímají prvky funku, latiny, fusion, drum ´n´bass a R´n´B. V tomto instrumentálním kvartetu doplňuje zvuk sólové trubky elektrická kytara a rytmická sekce klávesových a bicích nástrojů.

Zakladatelem a kapelníkem Trim4 je kytarista Jiří Blafka, který se věnoval studiu klasické kytary u profesora Pavla Steffala a následně absolvoval roční stáž na prestižní  univerzitě Fundación Cristina Herren de Arte Flamenco ve španělské Seville - obor flamencová kytara.
Klávesové nástroje ovládá Jaroslav Bárta, který vystudoval klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Spolupracuje se známými osobnostmi a soubory (Bohemia big band, E. Emingerová a P. Vlková, O. Škrancová, Big band Rudi Mazač , Janek Ledecký - Žentour aj.). Na trubku hraje Robert Šmíd, který vystudoval na konzervatoři v Čekých Budějovicích a v současné době působí na Základní umělecké škole v Táboře. Rytmus na bicí nástroje udává Tomáš Hájek, jehož učitelem byl Štěpán Smetáček.

Hned v roce vzniku, v roce 2010, se Trim4 podařilo umístit se na druhém místě v prestižní soutěži Mladí Ladí Jazz. V následujícím roce 2011 se objevili na Mezinárodním jazzovém hudebním festivalu JAZZ IT v litevské Klaipedě. V loňském roce vydali EP Spread Good.

www.trim4.cz
http://www.youtube.com/channel/UCsTN72j2GIbbF7wqd3JsMAQ/videos
https://www.facebook.com/pages/Trim4/369104299832600?fref=ts
www.club-highway61.unas.cz

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři