www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - The Zawinul Legacy Band - legendy se vrací (20.08.2019 - 12:50)

The Zawinul Legacy Band - legendy se vrací

27.10.2013 (20:00), Jazz and blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
The Zawinul Legacy Band  - legendy se vrací

Kapela složená výhradně z členů Weather Report a Zawinul Syndicate, která hraje skladby jednoho z největších a nejuznávanějších jazzových skladatelů, hudebníků a kapelníků Joea Zawinula Obě kapely Weather Report a Zawinul Syndicate jsou ověnčeny cenami Grammy.

 

Účinkující:

Vstupné: 290,-Kč/ studenti na místě 200,-Kč

The Zawinul Legacy Band je vytvořená jako  jediná Zawinulova hudební skupina, uznaná a potvrzená od  The Zawinul Estate, který řídí syn Joea Zawinula - Tony Zawinul.

The Zawinul Legacy Band má ve svých řadách výhradně  hráče Weather Report a The Zawinul Syndicate, kteří jsou mistry svého řemesla.

Mike Baker (bicí) - po období, kdy hrával s Joeom v skupině the Zawinul Syndicate se stal hudebním  ředitelem a  bubeníkom pro Whitney Houston. Též spolupracoval s takovými osobnostmi  jako je Elton John, Sting, Missy Elliott, Christina Aguilera, Usher a dalšími.

Hadrien Feraud (baskytara) - ačkoli je nejmladším členem skupiny,  proslavil se jako mimořádně talentovaný baskytarista po celém světe. Ve svých  29 letech hrál již s takovými renomovanými hudebníky jako Chick Corea, John McLaughlin, Jada Pinkett Smith, Matthew Garrison a Scott Kinsey.

Robert (Bobby) Thomas Jr. (perkuse) byl členem Weather Report a The Zawinul Syndicate. Po období, kdy hrával s Joeom Zawinulom, Bobby pokračoval v hraní po boku dalších vekých hudebníků jako Stan Getz, David Sanborn a Carlos Santana.

Scott Kinsey (klávesy) je známý spoluprácí s mnohými světovými  hudebníky a skupinami jako Joe Walsh, Dan Aykroyd, Philip Bailey, Tribal Tech, Bob Belden a dalšími.
S Joeom Zawinulom byli velmi dlouho osobní přátelé a navzájem si hudebně vypomáhali. Např. Joe Zawinul byl producentem evropské verze Kinseyho prvního solového alba „Kinesthetics".

Místo avizovaného kytaristy Amita Chatterjee, který byl stálým členem the Zawinul Syndicate 11 let, převezme tento večer kvůli neočekávaným rodinným problémům  saxofonista a flétnista Katisse Buckingham, který se na koncertních  pódiích objevoval a stáel objevuje s velikány jako Yellowjackets, Prince, Dr. Dre, Herbie Hancock, Lionel Richie či Vanessa Paradis.

Vstupné v předprodeji 290,-Kč v síti Cb systém, na místě cena pro studenty 200,-

 

 

Vstupenky v klubu Highway 61  a v síti cbsystem.cz od 3.10.2013

http://www.cbsystem.cz/cz/hudba/title/1415-the-zawinul-legacy-band

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři