www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Šmoldas - Nussbaum - Anderson Trio (USA/CZ) (20.08.2019 - 12:53)

Šmoldas - Nussbaum - Anderson Trio (USA/CZ)

Šmoldas - Nussbaum - Anderson Trio (USA/CZ)

Vynikající americká jazzová rytmika, která má řadu světových ocenění včetně Grammy, s českým kytaristou Liborem Šmoldasem. Tento koncert probíhá za grantové podpory Jihočeského kraje.

 

Účinkující:

Vstupné: 200,- předprodej v klubu i www.cbsystem.cz

Jay Anderson (bass), rodák z jižní Kalifornie, patří k nejuznávanějším a najvšestrannějším hudebníkům.  Získal řadu ocenění nejen v jazzu, ale i v oblasti vážné hudby. Začínal ve Woody Herman Orchestra, poté ho ke spolupráci pozval legendární zpěvák Carmen McRea. V roce 1982 sa Anderson přestěhoval do New Yorku. S celou řadou největších hvězd spolupracoval na více než třech stovkách nahrávek. Podílel se na zisku cen Grammy za najlepší alba roku v letech 2004 a 2007. V roce 2012 sa podílel na “Gil Evans Centennial Project”, který získal Grammy za nejlepší instrumentální provedení. Nahrával s Frankem Zappa, Tomem Waitsem, Chaka Khanem, Michel Legrandem, Allenem Ginsbergem, Celin Dione a mnoha dalšími.

 

Adam Nussbaum (bicí) je rodákem z Norwalk v Connecticutu. V roce 1975 se přestěhoval do New Yorku, kde začal spolupracovat s Albertem Dailey, Monty Watersem, Joe Lee Wilsonem, Sheilou Jordan, Sonny Rollinsem. V roce 1978 začal hrát s Dave Liebman Quintet a absolvoval první evropské turné. V osmdesátých letech spolupracoval s Johnom Scofieldem a tvořil třetinu přeslavného tria Scofield - Swalow - Nussbaum. V roce 1988 získal cenu Grammy. Hrál s řadou jazzových hvězd; Gary Burtonem, Toots Thielemans, Stanem Getzem, Gil Evansem, Michaelem Breckerem, Johnem Abercrombiem, Jerry Bergonzim, Gary Versacem, Jamsem Moodym, Seamusem Blakem, Jay Andersonem, Oz Noy, Eliane Eliasem, Ohad Talmorem. Působí jako asistent na univerzitě v New Yorku.

 

Libor Šmoldas (kytara) je považován za jednoho z nejlepších českých jazzových kytarstů. V roce 2005 získal během živého konkurzu ve Freiburgu stipendium na prestížní Berklee College of Music. Během svého pobytu v New Yorku studoval kytaru u předních jazzových kytaristů (Paul Bollenback, Lage Lund, Mike Moreno, Ben Monder, Steve Cardenas, Peter Bernstein). Pracoval a nahrával s mezinárodními hvězdami (George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette, Joel Frahm, Jay Anderson, Stephen Keogh a další). Libor Šmoldas vydal čtyři vlastní alba.

 

Libor Šmoldas
Adam Nussbaum
Jay Anderson


Poslechněte si ukázku: Caroline I See You

 

Převzato z http://www.jazzpiestany.sk/festival-doda-sosoku-2013/archiv/festival-doda-sosoku-2009/umelci/detail-ucastnika/smoldas-nussbaum-anderson-trio-754/

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři