www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - ŠMOLDAS – NUSSBAUM – ANDERSON TRIO (20.08.2019 - 12:54)

ŠMOLDAS – NUSSBAUM – ANDERSON TRIO

20.04.2015 (20:00), Jazz and Blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
ŠMOLDAS – NUSSBAUM – ANDERSON TRIO

Libor Šmoldas vyráží na turné s jednou z nejlepších rytmik současnosti na světě! „Konceptem desky Dreamtime je hrát písničky spíše než složitá aranžmá, jde o návrat k jednoduchosti a kráse písní v jejich původní formě. Vybral jsem skladby, které mám opravdu rád, ne všechny jsou jazzové, například Caroline I See You od Jamese Taylora, téma z filmu Kmotr či písnička od Beatles the Long and Winding Road,“ vysvětlujel Šmoldas.

 

Účinkující:

Vstupné: 200,- Kč / 150,- kč studenti

rBubeník Adam Nussbaum, rodák z Connecticutu, odstartoval svou kariéru v New Yorku v kapele Sonnyho Rollinse.Byl přijat do kvintetu Davea Liebmana a na svoje první evropské turné jel s kytarovou legendou Johnem Scofieldem. Následovala spolupráce s dalšími slavnými hudebníky – Gilem Evansem, Stanem Getzem, Randy a Michaelem Breckerovými, Carlou Bley a mnoha dalšími. U nás jsme ho naposledy mohli slyšet třeba s Jerry Bergonzim či s Johnem Abercrombiem.


Kontrabasista a skladatel Jay Anderson patří mezi nejuniverzálnější hráče dnešní scény. Mezi muzikanty, které doprovázel, nechybí Frank Zappa, Tom Waits, Chaka Khan, David Bowie nebo Celine Dion. Samozřejmě má ale na kontě i pěknou řádku jmen z jazzového světa: Woody Herman, Carmen McRae, Paul Bley, Bob Mintzer, Dave Liebman, Joe Sample, Maria Schneider, John Scofield, Lee Konitz, Vic Juris, Red Rodney, Ira Sullivan, Mike Stern, Anat Cohen či Kenny Wheeler., Anat Cohen či Kenny Wheeler.

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři