www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - REUT REGEV R*time (20.08.2019 - 12:52)

REUT REGEV R*time

15.02.2014 (20:30), Jazz and blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
REUT REGEV R*time

New Yorku sídlící izraelsko-americké jazzové trio vynikající izraelské trombonistky REUT REGEV

 

Účinkující:

Vstupné: 200,-/ studenti 100,-

Reut Regev - trombon

Igal Foni - bicí

Mark Peterson - basa

 

Reut Regev se narodila a vyrostla v Izraeli a významné renomé na jazzové scéně si začala dobývat již v útlém věku.

Během kariéry uskutečnila Reut řadu projektů vlastních a některé podnikla společně se svým manželem, bubeníkem Igalem Fonim. Jedním z nich je i současný projekt „R Time“. Debutové album „This Is R Time“, na kterém se představila jako leader, na sebe upoutalo pozornost.

Inspirativní průbojná hravost a charisma, které tu Reut nabízí, přinášejí publiku více než příjemný a procítěný zážitek.

Reut Regev si sedla za piano v pěti letech, ve třinácti přidala pozoun. Na střední škole měla možnost zahrát si s některými předními izraelskými improvizátory i vystupovat na předních izraelských jazzových festivalech. Nakonec se rozhodla pro pozoun a osvědčila se jako znamenitá a nápaditá novátorka.

Po službě v izraelském armádním souboru si našla cestu do New Yorku a začala vystupovat v populárních jazzových klubech. Od té doby se účastní různých hudebních projektů v nejrůznějších žánrech, k nimž patří například jazz, latin, improvizace, soudobá klasika, klezmer, rock a další. Mezi jejími spolupracovníky najdeme Anthonyho Braxtona, Butche Morrise, Franka Londona i mnohé jiné.

V roce 2004 označil časopis All About Jazz Reut Regev za „největší nový talent“ a ocenil tak její hudební nadšení a zápal.

Protože newyorkská jazzová scéna projevila zájem o její vyzrálé pojetí rytmu, melodickou fantazii a naprosté odevzdání hudebnímu okamžiku, které jsou jí vlastní, vystupovala Reut mimo jiných také s Davem Douglasem, Joem Bataanem, Johnem Tchicaiem, Titem Puentem Jr., či se skupinou Chocolate Genius Marca Anthonyho.

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři