www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - PVC - PRAGUE –VIENNA- CONNECTION (CZ/A) (24.08.2019 - 10:16)

PVC - PRAGUE –VIENNA- CONNECTION (CZ/A)

29.03.2014 (20:30), Jazz and blues club Highway 61, České Budějovice
PVC  -  PRAGUE –VIENNA- CONNECTION (CZ/A)

V roce 2010 vznikl tento neobvyklý kvartet z českých jazzových zkušených hudebníků a rakouských jazzových interpretek,které přes své mládí patří k tomu nejlepšímu co naší sousedé mají.

 

Účinkující:

Vstupné:

V tomto krátkém čase na sebe upozornil publikum i odbornou veřejnost  koncerty v několika evropských zemích.(Česká Republika,Slovensko,Rakousko,Italie,Švýcarsko,Chorvatsko).

Jednalo se o jak o samostatné koncerty tak o vystoupení na  různých festivalech.( Jazz Festival Polička v České republice, "Terst love Jazz a Jazzveneto (Itálie), Košice (Slovensko), Groznijan (Chorvatsko),Fehring (Rakousko) nebo ve vyhlášených jazzových klubech, jako Porgy & Bess, a Jazzland ve Vídni nebo Reduta a  Jazzdock v Praze.


Rakouskou stranu zastupují zpěvačka Nika Zach, která svým sametovým hlasem,jedinečným frázováním a v zálibě experimentovat přesvědčuje o výjimečnosti mezi rakouskými zpěvačkami.

Pianistka Julia Siedl je nová hvězda rakouské jazzové scény a svým uměním získala respekt v celé Evropě.

Českou stranu zastupuje František Uhlíř,který patří nejvýznamnějších evropských hráčů na kontrabas a Jaromír Helešic,legendární pražský hráč na bicí nástroje.
Repertoár skupiny je tvořen jak z vlastních úprav standartů tzv. „ American Songbook“  tak i z vlastních skladeb, které napsali pro toto jedinečné obsazení N.Zach,J.Siedl a F.Uhlíř.

Hudba PVC popisuje širokou škálu emočních stavů a čerpá z bohaté a nevyčerpatelné studnice  jazzových stylů a směrů.

Díky této barevnosti  PVC – nezní uměle jakoplastu,ale naopak velmi rozmanitě!
Přijďte si poslechnout !!!!!!

 

 

You tube links:

http://www.youtube.com/watch?v=pMgF83PUiGE&feature=mfu_in_order&list=UL http://www.youtube.com/watch?v=Fmpk6y93g_k&feature=BF&list=ULf2MVxEgQCtA&index=9 http://www.youtube.com/watch?v=coV247h5S2Q&feature=mfu_in_order&list=UL  http://www.youtube.com/watch?v=ZL2P90e93j4&feature=BF&list=ULf2MVxEgQCtA&index=11

 

www.fut.zde.cz     www.nikazach.net   www.myspace.com/juliasiedl         

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři