www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - PAUL MILLNS (GB) & BUTCH COULTER (CAN) - blues ve staronovém klubu (20.08.2019 - 12:55)

PAUL MILLNS (GB) & BUTCH COULTER (CAN) - blues ve staronovém klubu

PAUL MILLNS (GB) & BUTCH COULTER (CAN) - blues ve staronovém klubu

Nezaměnitelný hlas britské bluesové scény pianista Paul Mills, jež inspiroval nejen Marii Rottrovou přijíždí do River klubu namíchat spolu s Butchem Coulterem parádní bluesový/hudební koktejl. 8.4. River Jazz & Blues Bar - bývalá Highway 61, České Budějovice

 

Účinkující:

Vstupné: 160,-Kč , vstupenky pouze na místě

Paul Millns je londýnský klavírista, skladatel a zpěvák. Narodil se v Norfolku a svou hudební kariéru zahájil koncem 60.let. Spolupracoval s řadou výrazných osobností ( David Crosby, John Mayall) a natočil již 18 alb!

Do River klubu přijíždí s Butchen Coulterem, kanadským  kytaristou a fenomenálním hráčem na foukací harmoniku, který hrál například s Jimmy Pagem nebo Mickem Taylorem a dalšími.

 

Paul Millns se narodil v Norfolku a svoji hudební kariéru odstartoval už v 60. letech. Ovlivnil ho Ray Charles, a to už v době, kdy mu bylo patnáct. „Když jsem tehdy uslyšel sílu a emoce v jeho hlasu, úplně mě to dostalo. Zpíval tehdy píseň Georgia in my mind," vzpomínal na osudovou chvíli, která mu určila směr, kterým se začal ubírat jeho profesní život.

 Kromě Raye Charlese ho ovlivnili Bob Dylan, Joni Mitchell nebo Tim Hardin. Sám si začal psát songy a protože se nenašlo moc kapel, které by je chtěly hrát, musel se do toho pustit sám - k jeho obrovskému štěstí. První album s jednoduchým názvem „Paul Millns" vydal už v roce 1975. Od té doby vydal desek celkem osmnáct.

 

Tak spatřily světlo světa songy jako Too Much Between Us, Look at the Madman nebo Sweet Is the Wine. To už si Paul začal budovat jméno i mimo Velkou Británii - zaujal v Německu nebo v Holandsku, Ve své kariéře spolupracoval s takovými hvězdami jako je Eric Burdon nebo John Mayal.

  www.paulmillns.com

stránky River klubu ve výstavbě www.riverbar.cz

 

https://www.youtube.com/watch?v=YHLlToELknA

 

https://www.youtube.com/watch?v=-hzj0VvK804

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři