www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Paul Lieberman Quartet (USA/CZ) (04.08.2020 - 02:04)

Paul Lieberman Quartet (USA/CZ)

15.03.2013 (21:00), klub Highway61, České Budějovice
Paul Lieberman Quartet (USA/CZ)

Paul Lieberman získal opakovaně nominace na latin-jazz flétnistu roku a CD „Ibeji" bylo nominováno na brazilské jazzové album roku.

 

Účinkující:

Vstupné: 130,-Kč/100,-Kč studenti

Paul Lieberman (USA) - saxofon, flétna

Marek Novotný (CZ) - piano

Petr Tichý (CZ) - kontrabas

Tomáš Hobzek (CZ) - bicí

 

Na začátku kariréry amerického saxofonisty a flétnisty Paula Liebermana komentoval Gil Evans jeho hru jako: "Vše, co hraje, zní správně" a David Sanborn reagoval na jeho vystoupení překvapujícím polibkem.
O třicet let později bylo jeho kritiky tak oslavované CD "Ibeji" popsáno jako "oduševnělé, hluboké, suverénní, ohromující, upřímné, emocionální, fascinující, riskující a brilantní".

Paul Lieberman získal opakovaně nominace na latin-jazz flétnistu roku a „Ibeji" bylo nominováno na brazilské jazzové album roku. Objevil se na několika „Best of 2011" seznamech, což vedlo k jeho vystoupení v roli speciálního hosta (spolu s Kenny Barronem, Paquitem D\\\\\'Riverou a Christianem McBridem) na jazzovém festivalu v Newarku v roce 2012.
Po dvou letech na dlouhém a vyčerpávajícím turné po celých USA s brazilskými jazzovými legendami Airtem a Florou Puri se Paul Lieberman přestěhoval na čtyři roky do brazilského Ria de Janeira, kde se stal nejvytíženějším brazilským studiovým hráčem na saxofon a flétnu. Spolupodílel se na více jak 50 albech a pracoval pro CBS, Warner Bros. a další labely. Během pobytu se tak asimiloval do jazyka
a kultury Brazílie, že se dodnes považuje za „domorodce" (i když nyní žije opět v New Yorku).

Paul hrál /nebo nahrával / s těmito špičkovými muzikanty: Pat Metheny, David Byrne, David Sanborn, Don Grusin, Jaco Pastorius, The Allman Brothers, Taj Mahal, Rufus Reid, Paquito Rivera, The Temptations a Gregg Allman Band, stejně jako s brazilskými hvězdami jako jsou Simone, Chico Buarque, Milton Nascimento, Toninho Horta a Roberto Carlos.

Paul Lieberman získal titul v oboru jazzové kompozice a aranžování na univerzitě v Amherstu a poté strávil čtyři léta na tamní jazzové fakultě jako pedagog. Během své kariéry hrál mimo jiné v Austrálii, Belgii, Kanadě, Velké Británii, Německu, Norsku, Polsku a Švýcarsku. A nyní přijíždí poprvé do České republiky...

 

 

vstupné 130/100,- studenti

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři