www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - NOCZ - norsko český experimnetální jazz (20.08.2019 - 12:53)

NOCZ - norsko český experimnetální jazz

21.01.2016 (20:00), club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
NOCZ - norsko český experimnetální jazz

Plánovaný koncert tohoto experimentálního kvarteta 21.1., který se měl uskutečnit v klubu Highway 61, bude přesunut na jiné místo v Budějovicích, které zatím hledáme. Klub Highway na dobu neurčitou přerušuje svou činnost.

 

Účinkující:

Vstupné: 150,-kč/ studenti důchodci 100,- kč

Leadrem této norsko-české formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící současně na významných jazzových experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku. Spolu s norským bubeníkem Dagem Magnusem Narvesenem (ten realizuje své současné aktivity převážně v Berlíně a kromě svých autorských projektů spolupracuje s hvězdou jazzové avantgardy Alexanderem Von Schlippenbachem), Radimem Hanouskem a Marianem Friedlem (kromě dalších společných jazzových formací s Friedlem se Hanousek věnuje soudobé hudbě – Dust in the Groove, Dunami Ensemble - a Friedl moravskému folklóru – Jitka Šuraňská, Ruky na dudy) tvoří již 5 let kvarteto NOCZ. 

Poslední album natočilo kvarteto NOCZ se světově respektovanou performerkou Ivou Bittovou (NOCZ & Iva Bittová, Hevhetia 2014). Album sklidilo velice příznivé recenze po celé Evropě. Letos v létě projekt uskutečnil úspěšné evropské turné.

Didrik Ingvaldsen - trumpet
Radim Hanousek - saxophone
Marian Friedl - double bass
Dag Magnus Narvesen – drums

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři