www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Mina Agossi Quartet (Francie) (20.08.2019 - 12:55)

Mina Agossi Quartet (Francie)

22.10.2015 (20:00), Jazz and Blues Club Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
Mina Agossi Quartet (Francie)

TIP podzimní sezóny č.1!!! Hvězda Jihočeského jazzového festivalu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích 2011. Björk jazzové hudby.

 

Účinkující:

Vstupné:

Mina Agossi je francouzská zpěvačka s africkými kořeny, která žije v Paříži a koncertuje po celém světě. Tato charizmatická jazz - bluesová zpěvačka "..má v srdci Afriku, v hlavě jazz a v těle podivné rytmy...", jak napsal francouzský tisk.

Jazz pro ni znamená svobodu a tak se brání řadit se k jednomu stylu, nechce svou hudbu ničím limitovat, odmítá konvence a jejím jazzem se prolíná Afrika, rock, soul i blues. Hlásí se k odkazu Billie Holiday, ale jedním dechem dodává, jak hodně ji ovlivnil Jimi Hendrix, jehož písně často zařazuje do svého repertoáru.

Mina také čas od času zpívá originálně pojaté písně od Cream, Beatles nebo Pink Floyd, ale podstatou je vždy osobitá a mnohovrstvá vlastní tvorba, která je zaznamenaná na mnoha vlastních albech. Kromě toho spolupracovala na deskách mnoha jiných významných hudebníků (např. Archie Shepp, Adam Pieronscyk, Spirit of Life Ensemble, Mukta).  

Její vystoupení jsou plná energie a vášně. Imitace freejazzových saxofonových sól a scratching  do mikrofonu používá jako další výrazové prostředky ke zpěvu a míchá spoustu hudebních stylů, od hiphopu přes worldmusic a jazz až k blues a rocku.

  • Mina Agossi - vocal
  • Éric Jacot - bass
  • Philippe Combelle or Simon Bernier - drums 
  • Stephane Guery - guitar
 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři