www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Mike DiRubbo Trio (USA/CZ) (20.08.2019 - 12:53)

Mike DiRubbo Trio (USA/CZ)

25.05.2017 (21:00), River Music Club - bývalá Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
Mike DiRubbo Trio (USA/CZ)

“New York je plný talentů, ale nejlepší může být vždy jen jeden." (Brent Black, CriticalJazz.com) Mike DiRubbo (USA) – saxofony, Jan Fečo (CZ) – kontrabas, Tomáš Hobzek (CZ) – bicí

 

Účinkující:

Vstupné: koncert v rámci Majálesu zdarma

 

Mike DiRubbo, mimo jiné absolvent Berlee, se narodil v Connecticutu v roce 1970. Ve hře svého nástroje DiRubbo eklekticky spojuje vše: melodičnost Bennyho Cartera, cit pro baladičnost Johnnyho Hodgese a vyzrálost Charlieho Parkera. Ale kdo skutečně odlišuje DiRubboa od zbytku newyorské scény, byl jeho učitel: legendární alt saxofonista Jackie McLean: muzikant z Harlemu, který doslova vyrostl na Milesi Davisovi a Charlie Parkerovi a předal Mikeovi vše podstatné ohledně hard-bopu, soul jazzu, post-bopu a jazzové avantgardy.

"S odstíny Kennyho Garretta, Jackie McLeana, a Johna Coltranea zpívá DiRubboův alt saxofon výrazným a silným hlasem, který je zároveň moderní a nadčasový."
(Doron Orenstein, Best Saxophone)

"Mike DiRubbo má velký, odvážný a neomylný tón, bezvadné frázování i timing a pozoruhodný cit pro nástroj."  (Bill Milkowski, Jazz Times)

"Něco o zvuku, který Mike DiRubbo dokáže vylákat ze svého alt saxofonu: je hluboký, tmavý, obrovský a okamžitě vás chytne za ucho." (Ted Panken)

"Nové trio Mikea DiRubboa přejde postupně od známých standardů do neprobádaných hlubin moderní kolektivní improvizace. Mike DiRubbo nehraje na alt saxofon, on jej vlastní. New York je plný talentů, ale nejlepší může být vždy jen jeden."  (Brent Black, CriticalJazz.com)

                                                                                               
VIDEA: http://youtu.be/jwMkPl-gCeA (kvarteto): + http://youtu.be/Rw-WHFzeUqQ („Equinox“ by John Coltrane)

 

ODKAZY/ LINKS: www.mikedirubbo.com + www.facebook.com/mikedirubbo + www.twitter.com/mikedirubbo + www.facebook.com/michaeldirubbo

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři