www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Leif de Leeuw Band - blues rock (Holandsko) (20.08.2019 - 12:51)

Leif de Leeuw Band - blues rock (Holandsko)

01.09.2016 (20:00), club River, České Budějovice, České Budějovice
Leif de Leeuw Band - blues rock (Holandsko)

Kapela, která patří ke špičce blues-rockové holandské scény. V klubu River, bývalá Highway 61, KD Slavie , Jirsíkova 2, 1.9. 2016 , start 20:00

 

Účinkující:

Vstupné: 300,- v prodeji v klubu a v síti www.cbsystem.cz

Jen těmi nejlepšími slovy lze popsat kytaristu Leifa de Leeuwa a jeho kapelu. Není to tak dávno, co byli označováni jako "mladí a nadějní", nyní již patří ke špičce blues-rockové holandské scény. Leif de Leeuw dvakrát zvítězil v Sena Young Talent Guitar Award (2009, 2013). Nejvýraznějším úspěchem je však vítězství v Dutch Blues Challenge (2014). Věhlas kapely postupně překročil hranice Holandska. Leif de Leeuw Band má za sebou úspěšná vystoupení v Německu, Belgii, Lucembursku, Rakousku i České republice. Jako vítězové Dutch Blues Challenge reprezentovali Holandsko na International Blues Challenge v Memphisu, Tennessee. Při této příležitosti odehrála kapela i další koncerty v USA. Kapela se zúčastnila i evropského Blues Challenge 2015 v Bruselu, kde přes bouřlivý ohlas, na stupně nejvyšší nedosáhla.

Slibně nastartovaná kariéra Leif de Leeuw Band zaznamenala další významný úspěch, kdy získala European Blues Award 2015 v kategorii nejlepší kapela.

Zvuk kapely je hluboce zakořeněn v Mississippské deltě a blues-rock je nejvýznamnější inspirací celé kapely, nicméně kapela se pouští i za hranici žánru k soulu, funky, roots, ale i fusion. Leif de Leeuw Bandneuznává žádné hudební hranice. Sám Leif de Leeuw uvádí mnoho svých kytarových vzorů (mj. David Gilmour, Joe Walsh, Jeff Beck, Larry Carlton, Paul Kossoff a Andy Powell).

Největší inspirací pro Leifa de Leeuwa je však bluesová ikona Johnny Winter. Jako 11-ti letý navštívil s otcem Winterův koncert: "Hudební cítění, síla a upřímnost Johnny Wintera, mně skutečně oslovila. Právě po tomto koncertu jsem začal fanaticky cvičit na kytaru a učit se všechny riffy. Chci hrát tak, jak hrál on - poctivě a upřímně. Je jedno, zda blues či něco jiného."

Všestrannost činí kapelu tak výjimečnou. Leif pokračuje: "Nechceme pracovat jen v jednom žánru. Rádi bychom opustili vyšlapané cesty. Živě hrajeme i pár věcí Pink Floyd. Je to překvapivé, ale funguje to velmi dobře." Britt Jansen s tím souhlasí: "Všichni čtyři máme zcela odlišné hudební pozadí. Od Pink Floyd a Davida Crosbyho, přes blues a jazz až po klasiku. To pásmo je velmi široká paleta tónů a stylů a výsledkem je jedinečný zvuk."

www.eifdeleeuw.com

facebook.com/leifdeleeuwband

vstupenky www.cbsystem.cz nebo na baru www.riverclub.cz

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři