www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Javier Girotto (AG) & Pigeon Saxophone Quartet (CZ) (20.08.2019 - 12:56)

Javier Girotto (AG) & Pigeon Saxophone Quartet (CZ)

19.10.2012 (20:00), Jazz and blues club Highway 61, dům Slavie, České Budějovice, České Budějovice
Javier Girotto (AG) & Pigeon Saxophone Quartet (CZ)

Plzeňské saxofonové kvarteto Pigeon ve spolupráci s výjimečným italsko-argentinským saxofonistou Javierem Girottem.

 

Účinkující:

Vstupné:

Zazní Girottova autorská tvorba, mezi níž se počítá moderní tango a fuga, konkrétně skladby, které Argentinec natočil se svým saxofonovým kvartetem Atem na desce Suix (2008).

Girotto absolvoval cordobskou konzervatoř a posléze čtyřletý program na bostonské Berklee College of Music, kde hrál mimo jiné s Herbem Pomeroyem, Danilem Perezem nebo Halem Crookem. Od svých pětadvaceti let žije v Římě, kde založil svůj první sextet i kvartet a také natočil debutové CD s Bobem Mintzerem a Randy Breckerem. Od té doby se Girotto věnuje především hudbě, která v sobě mísí jazz s argentinskou tradicí. Právě za tímto účelem Girotto založil svůj kvartet Aires Tango, s nímž do dneška natočil sedm desek. Sám saxofonista postupně získával věhlas na italské jazzové scéně a stále koncertuje s tamními hvězdami ECM Enricovu Ravou a Paolem Fresu, Robertem Gattem nebo Ritou Marculli.

Pigeon Saxophone Quartet tvoří Pavel Hrubý na sopránsaxofon, Marcel Bárta na altku, Jiří Tarantík na tenor a Dalibor Bárta na barytonsaxofon. Javier Girotto se na společném koncertu představí se sopránsaxofonem a jihoamerickými indiánskými flétnami.

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři