www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Harry Waters and Friends (GB/CZ) – piano jazz (20.08.2019 - 12:52)

Harry Waters and Friends (GB/CZ) – piano jazz

23.11.2012 (20:00), Jazz and blues club Highway 61, dům Slavie, České Budějovice
Harry Waters and Friends (GB/CZ) – piano jazz

Famózní londýnský pianista Harry Waters si v České republice získal širokou fanouškovskou základnu. Poprvé ho zde diváci mohli vidět v roce 2002 na turné In the Flesh po boku svého otce Rogera Waterse, leadra legendární rockové kapely Pink Floyd a naposledy na Jihočeském jazzovém festivalu v srpnu 2012.

 

Účinkující:

Vstupné: 130,-Kč

 

Tisková zpráva
Londýský jazzman Harry Waters se vrací v rámci úspěšného projektu Harry Waters & Friends do České republiky. Premiérového koncertu se dočká i Slovensko.


Slavného britského pianistu Harryho Waterse diváci v České republice mohli poprvé vidět po boku svého otce Rogera Waterse, zakladatele legendárních Pink Floyd, během turné "In the Flesh" v roce 2002. Následně si ho pro své evropské turné vybrala populární zpěvačka Marianne Faithfull. Harry Waters se do Čech vrátil při veleúspěšném tour "Dark Side of the Moon" v roce 2007. S českými muzikanty se objevil na pódiu poprvé o dva roky později, kdy vystoupil jako speciální host ve vyprodané pražské O2 areně v rámci koncertu Filipa Benešovského " The Wall 2009".


Své jazzové premiéry u nás se talentovaný instrumentalista dočkal následujícího jara během finálového večera prestižního mezinárodního festivalu Jazzinec. Londýnský Harry Waters Quartet tak mohl poprvé českému publiku představit svou vlastní tvorbu. Vyprodaný koncert zaznamenal velký úspěch, který si žádal pokračování. V roce 2011 se tak mladý Waters vrátil nejen při celosvětově vyprodaném tour "The Wall Live" mezinárodně oceněném jako "Classic Rock Event of the Year", kde opět vystupoval se svým otcem, ale aby zde odehrál i své vlastní, speciální jazzové tour. Právě na jaře 2011 vznikl projekt zvaný Harry Waters & Friends, ve kterém výrazný pianista hraje s českou jazzovou elitou. Další beznadějně vyprodané tour dalo na srozuměnou, že si Harry vybudoval u nás rozsáhlou fanouškovskou základnu.


Následný návrat kapely Harry Waters Quartet jako jednoho z headlinerů letošního Jihočeského jazzového festivalu v Českých Budějovicích navnadil fanoušky na podzimní tour, na kterém londýnský pianista vystoupí opět s projektem Harry Waters & Friends. Během sedmi listopadových koncertů v Čechách a na Slovensku Harryho na pódiu budou doprovázet stálice tuzemské jazzové scény. Diváci se tak mohou těšit na slavného saxofonistu Jakuba Doležala (Jan Kořínek and Groove, Ondřej Pivec Quartet, Charlie Sawyer), žádaného kontrabasistu Jana Greifonera (Petra Ernyei Quartet, Jan Smigmator Swinging Trio, J.J. Jazzmen) a všestranného bubeníka Martina Linharta (Andrea Bocelli, Tonya Graves, Big Band Felixe Slováčka).

 

17.11. Trutnov - Koncertní síň Bohuslava Martinů

18.11. Praha - Jazz Dock

19.11. Kostelec nad Orlicí - SK Rabštejn

20.11. Žatec - Městské divadlo

21.11. Ostrava - Parník

22.11. Nitra (SK) - Music A Café

23.11. České Budějovice - Highway 61

Autor: Daniela Slezáková

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři