www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - František Uhlíř Team feat.Andy Schofield (04.08.2020 - 01:43)

František Uhlíř Team feat.Andy Schofield

08.04.2017 (20:30), River Music Club - bývalá Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
František Uhlíř Team feat.Andy Schofield

František Uhlíř - kontrabas/ Adam Tvrdý - kytara/ Jaromír Helešic - bicí / Andy Schofield - sax - Nekuřácký večer pořádaný ve spolupráci s ČRO ČB.

 

Účinkující:

Vstupné: 150,- kč vstupenky pouze na místě


František Uhlíř (1950) kontrabas
Absolvent konzervatoře v Brně. Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Q a formací pianisty Emila Viklického. Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East - West Connection, Czech - Norwegian Band, D. Weckl, B.Moses, S. Costanzo, J. Newman, T. Curson, B. Bailey, L. Blackbourn, P. Wilson, S. Nistico, S. Hamilton, S.Robinson, D. Gojkovic, S. Gut, C. Stötter, S. Schlegel,P.Caterine, S. Houben, B. Castelluci,W.Haffner, W. Lackerschmied, A. Riel, P. Mikkelborg, B. Dennerlein). 


Adam Tvrdý (1976) kytara 
Je též skladatel a učitel hry na kytaru. Studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. V roce 1997 absolvoval Letní jazzovou dílnu americké hudební školy Berklee school of music. V roce 1995 získal cenu sólisty na Letní jazzové dílně Karla Velebného. Od roku 1997 hraje na profesionální scéně. 
Adam spolupracoval a dále spolupracuje s větší částí české jazzové špičky a od roku 1999 také s americkými jazzovými hudebníky. Se svým triem absolvoval turné po USA, Karibiku a Kanadě. V letech 2002-2003 se přidal k jazzové scéně v New York City, kde spolupracoval s několika vynikajícími hudebníky, jako např.: Essiet Essiet, Jason Fraticelli, David Phillips - kontrabas, Joe Rybczyk Jr., John Serry - klavír, Tony Moreno - bicí nástroje, Kendra Shank - zpěv, Al Galladoro - klarinet a saxofon. 
Od jara roku 2005 opět žije v České Republice a pracuje na svých hudebních projektech (T-V J Q, Tvrdý-Hejnic-Kořínek trio) a zároveň hraje v několika dalších formacích. Od roku 2005 je také stálým členem skupiny František Uhlíř Team (F.U.T.). 


Jaromír Helešic (1947) bicí 
Narodil se v Uherském Hradišti a vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty L.Hulana Jazz Sanatorium. V 70 letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q,R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebním projekty po celé Evropě, Indii a v zámoří.

 

Andy Schofield /  saxofonista / skladatel / aranžér z Manchesteru, UK (nar.1966).

Žil v Berlíně 2009-13, a od podzimi 2013 se přestěhoval do Prahy, kde nyní žije.
Působil úspěšně na jazzové scéně ve Velké Británii  mnoho let, a byl dlouholetým členem  Creative Jazz Orchestra, pracoval po boku takových mezinárodních umělců jako Kenny Wheeler, Bill Frisell, Peter Erskine, John Taylor, Anthony Braxton, Mike Gibbs, aVince Mendoza. 
V roce 2005  dostal Andy nabídku napsat suitu k 10. výročí  Manchester International Jazz Festival, kde  hlavní hlavní prostor dostal mezinárodně známy pianista John Tailor,který shodou okolností pochází také z Manchesteru. 

V roce 2008 vydal Andy Schofield společně s dlouholetým přítelem a pianistou Les Chisnal CD "Another Place". 
Andy Schofield hrál první altku v big bandových projektech - Tim Garland's Northern Underground Orchestra, the Creative Jazz Orchestra (in big band projects with Mike Gibbs, Vince Mendoza and Kenny Wheeler)  a také  the John Taylor big band.
V Berlíně vedl "Andy Schofield Quartet", zahrnující tři saxofony a basklarinet, kde hráli Peter van Huffel Lothar Ohlmeier a SuzanneHiggins. 
Jako aranžér, Andy spolupracoval s BBC Big Band, Ronnie Scott Jazz Orchestra a také s Big Bandem Bulharského Rozhlasu.
V roce 2011/12 byl Andy  Schofield sólista  na alt a tenor saxofon v orchestru zpěváka  George Michaela  v rámci jeho evropského turné  „Symphonica“  

 

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři