www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Eric Steckel - USA, blues rock (20.08.2019 - 12:56)

Eric Steckel - USA, blues rock

15.03.2017 (20:30), River Music Club - bývalá Highway 61, České Budějovice, České Budějovice
Eric Steckel - USA, blues rock

„Je tu hodně mladých hráčů. Vždycky se nějací objeví. Eric Steckel si s námi zahrál sólo na Chaos in the Neighbourhood z alba Road Dogs. Je mu teprve patnáct, ale je to veliká naděje. (John Mayall). Zejména pro fanoušky SRV, Jimiho Hendrixe či Joe Bonamassi jsou koncertní vystoupení Erica Steckela mimořádným zážitkem. Erickův rukopis je nepřehlédnutelný - žádné pedály, žádné samply či automaty, žádné kompromisy, jen blues rock tak, jak má být!

 

Účinkující:

Vstupné: 300,- v prodeji v klubu a v síti www.cbsystem.cz

Jen málo mladých kytaristů může překonat Ericovu impozantní kariéru. V roce 2002 debutoval albem „A Few Degrees Warmer“ - to mu bylo pouhých 11 let! V roce 2003 vystopil na Sarasota Blues Festival, kde byl představen britské bluesové legendě Johnu Mayallovi; v Sarasotě se Eric stal nejmladším kytaristou, který kdy vystoupoval spolu s Bluesbreakers. V roce 2004 pozval John Mayall Erica na své skandinávské turné a o rok později si jej přizval na nahrávání desky „Road Dogs“. Mimo to otevíral koncerty Johnny Wintera; s Greggem Allmanem se dělil o hlavní čas na Pistoia Blues Festival; 4 roky po sobě patřil k hlavním hvězdám festivalu v Jacksonville na Floridě a v Bethlehem v Pensilvánii. V roce 2006 vydal Eric Steckel album „Havana“; živý záznam vrací posluchače k syrovému zvuku 60. a

70. let. Následovalo „Feels Like Home“ (2008) silně ovlivněné Allman Brothers a „Milestone“ (2010). O dva roky později vydal kritiky velmi oceňované album „Dismantle the Sun“ s kombinací kytarové  síly a oduševnělosti Hammond B3. Přes své mládí je Eric zkušeným hráčem, ale stále dost mladým, aby  dodal nadšení pro blues širokému publiku.

 

ericsteckel.com

itunes.apple.com

facebook.com/eric.m.steckel

www.youtube.com

last.fm

 
‹ Zpět na koncerty
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři