www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Dvojkoncert: Khalif 'Wailin’ Walter (USA) +Laco Deczi a Celula New York (USA) (24.08.2019 - 10:18)

Dvojkoncert: Khalif 'Wailin’ Walter (USA) +Laco Deczi a Celula New York (USA)

26.11.2016 (20:00), club River, České Budějovice, České Budějovice
Dvojkoncert: Khalif  'Wailin’ Walter (USA) +Laco Deczi a Celula New York (USA)

Parádní dvojkoncert na sobotní večer: Blues z Chicaga a jazz z New Yorku Přibližné časy koncertů: 20:00Khalif 'Wailin’ Walter 21:30 Laco Deczi a Celula New York

 

Účinkující: Khalif 'Wailin’ Walter (USA) +Laco Deczi a Celula New York (USA)

Vstupné: 250,- předprodej v klubu a v síti www.cbsystem.cz

Khalif  'Wailin’ Walter, synovec slavného bluesového kytaristy Carla Weathersbyho, a bývalý člen doprovodné kapely Lonnieho Brookse. Walterova vlastní tvorba je ovlivněna bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem, jeho styl zpěvu má blízko k neworleanskému rhythm’n’blues. Americký kytarista a zpěvák Khalif Wailin´ Walter je jedním z do budoucna nejslibnějších představitelů nejmladší bluesové generace. Pomyslnou bluesovou školu vychodil Khalif u svého strýčka, kterým není nikdo menší než fenomenální bluesový kytarista Carl Weathersby, a posléze doprovodný hráč v kapele další slavné bluesové osobnosti Lonnieho Brookse. Na vlastní nohy se jako kapelník postavil po nástupu nového století, kdy začal pracovat na vlastním výrazu, který je ovlivněn bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem, Walterův styl zpěvu má ovšem blíže k neworleanskému rhythm’n’blues, čímž vzniká originální třaskavá směs, schopná oslovit různé typy posluchačů. Khalif Wailin’ Walter koncertoval na řadě významných bluesových festivalů včetně toho nejprestižnějšího, chicagského. V roce 2008 byl též hlavni hvězdou šumperského Blues Alive.

 

Ve Spojených státech žijící slovenský trumpetista Laco Déczi patří mezi výrazně postavy bývalého československého jazzu.
Od roku 1985 žije Déczi ve Spojených státech, kde sestavil s převážně americkými muzikanty soubor Celula New York.

složení kapely pro rok 2016

Trumpet: Laco Deczi
Keyboards: Jan Aleš
Bass: Michael Krásný
Drums: Vaico Deczi

 

 

 

 
‹ Zpět na koncerty
 

Další fotografie:

Khalif  'Wailin’ Walter
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři