www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - České Budějovice (21.04.2021 - 18:14)

České Budějovice

České Budějovice

České Budějovice, Piaristické náměstí

Zveme Vás na návštěvu Českých Budějovic, stotisícové metropole jižních Čech, kterou můžete třeba spojit s návštěvou kulturní akce Jihočeský jazzový festival. Tento svátek jazzové hudby se koná na Piaristickém náměstí. ve dnech 6. až 8.8. 20120. v odpoledních a  večerních hodinách.

Spojení kvalitního jazzu s historickým jádrem města -  krásným  čtvercovým náměstím, jemuž vévodí kašna se silákem Samsonem, nádherně zdobená barokní radnice a Černá věž se sousedící katedrálou  sv. Mikuláše, ve vás zanechá hluboký zážitek.

V přestávkách mezi jednotlivými koncerty se projděte po městě a objevte další kulturní památky a příjemná místa jako např. nejstarší stavbu ve městě – dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí z roku 1265. Hned v sousedství je zajímavá stavba bývalé solnice a zbrojnice, kde dnes sídlí skvělá restaurace SOLNICE. Hradební věže – Rabenštejnská a Železná panna na vás čekají při procházce kolem slepého ramene řeky Malše.

Je pro vás dobré jídlo a pití zajímavý zážitek? Tak to jste ve správném městě, protože u nás se vaří  výborné pivo a pohostinnost je vyhlášená. Přímo v místě festivalu, na Piaristickém nám. najdete nově otevřenou restauraci Solnice. 
Naše město v sobě příjemně spojuje historii a současný dynamický život – každý si vybere podle svého gusta. Přijeďte, poznejte, ochutnejte, a věříme, že se k nám rádi vrátíte.
Ohledně dalších informací kontaktujte:

 

Turistické informační centrum
Nám. Přemysla Otakara II. č. 2
370 92  České Budějovice
Tel/fax +420386801413,414
infocb@c-budejovice.cz
www.cb-info.cz
www.cb-system.cz

 

vyhledávač trasy
Odkud vyrážíte? VYHLEDAT TRASU!
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři