www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Vrchol jazzfestu přišel v sobotu (01.10.2020 - 02:28)

Vrchol jazzfestu přišel v sobotu

zpět na výpis novinek

Vrchol jazzfestu přišel v sobotu
11.08.2016 | Jazzové novinky
 

Tak jako každý rok, sobotní poslední koncert je považovaný vždy za highlight celé dvoudenní akce. A vrchol opravdu nastal.

 

Po pátečním propršeném odpoledni a sychravém večeru přineslo sobotní počasí naopak úplně ideální koncertní podmínky. Příjemných 23°C nalákalo diváky již na úplný start dne na 17:00, kdy sobotní trojkoncert odstartoval funky jazz jihočeských JAM4U.

Během tohoto koncertu dorazilo z pražského letiště i izraelské trio, které již mělo veškerou backline připravenou na podiu od oběda. A to včetně top koncertního piána Steinway D, nástroje, který patří mezi limuzíny mezi koncertními piány. Trio Avishai Cohena večer před Budějovicemi hrálo na velikém festivalu ve francouzském Jazz in Marciac, takže muzikanty čekal nesmírně perný den.

Druhá kapela, Sisa Feher a Fehero Rocher s italským klavíristou, již znatelně zjemnila a poprvé v sobotu rozezněl Piarisťák křišťálový zvuk koncertního piána.  Již slušně se zaplňující nejkrásnější budějovické zákoutí se zaposlouchalo do nadžánrového projektu Cyrrus, jemuž kralovala sytá barva hlasu Sisi Fehérové.

Pak přišlo finále. S mírným spoždením se na  podiu objevilo izraelské trio jednoho z nejvytíženějších a nejoblíbenějších kontrabasistů světa, Avishai Cohena.  Zaplněné náměstí  úplně ztichlo, aby se v několika dalších okamžicích již napojilo na tyto tři hudebníky, kteří na podiu nechali více 100% výkon. Nechceme psát jaké to bylo, každý organizátor si samozřejmě chválí svou práci, tak se raději zeptejte někoho, kdo tam byl.  Necelých 90minut  tohoto koncertu se opět zapsalo ho historie světových hvězd účinkujících na Piaristickém náměstí již 5let.

více ve fotoreportu Patricka Marka viz foto níže.

odkaz na rozsáhlý fotoreport Kulturne.com zde

 

 

 

 

Vrchol jazzfestu přišel v sobotuVrchol jazzfestu přišel v sobotuVrchol jazzfestu přišel v sobotuVrchol jazzfestu přišel v sobotu
 
Vrchol jazzfestu přišel v sobotuVrchol jazzfestu přišel v sobotuVrchol jazzfestu přišel v sobotu
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři