www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Sobota - festivalový den č.2 (16.02.2020 - 21:13)

Sobota - festivalový den č.2

zpět na výpis novinek

Sobota - festivalový den č.2
11.09.2018 | Jazzové novinky
 

Sobotní program otevíral Emil Viklický, které své trio rozšířil na festivalový quintet a troufáme si říci, že takhle skvělou kapelu na otevírání podia jsme ještě neměli. A taky jsme nikdy neměli tolik diváků již v 17:00 na místě.

 

 

 

Na Bireli Lagrena se přišlo podívat obrovské množství budějovických, ale i jihočeských kytaristů. Lagren je opravdu vyjímečný kytarista i mezi světovou špičkou. Jeho Gipsy Projekt přijela shlédnout i řada zahraničních hostů z Německa i Rakouska.

Sobotní finále si do svých rukou vzala okouzlující mladá dáma, vítězka řady mezinárodních pěveckých soutěží, Cyrille Aimeé. Hlas, který ovládá s neuvěřitelnou přesností, vytvořil na Piaristickém náměstí tu pravou letní festivalovou atmosféru a většina návštěvníků byla jejím pěveckým projevem nadšená.

Afteparty být původně neměla, protože jsme nenašli vhodný prostor. Ale věci, které nejsou v plánu jsou nejlepší - Emil Viklický na sobotní jamsession v Zelené ratolesti byla prostě pecka!

 

Sobota 11. srpna  - Piaristické nám, Č. Budějovice

17:00 Emil Viklický Quintet ft. M.Hloucal & Š. Markovič

18:30 Biréli Lagrène Trio (F)

20:30 Cyrille Aimée (USA)

+ afterparty a jamsession Miroslav Surka Quartet – U Zelené Ratolesti

 

Sobota - festivalový den č.2 - Sobotní fináleSobota - festivalový den č.2 - Cyrille AimeéSobota - festivalový den č.2 - Emil Vyklický QuintetSobota - festivalový den č.2 - Miroslav Hloucal
 
Sobota - festivalový den č.2 - Birely Lagren TrioSobota - festivalový den č.2 - Kytarový mág na kontrabasSobota - festivalový den č.2 - Cyrille Aiméé
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři