www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Laco Deczi a Celula New York v netradičně nasvícené budějovické Slavii (27.11.2020 - 04:39)

Laco Deczi a Celula New York v netradičně nasvícené budějovické Slavii

zpět na výpis novinek

Laco Deczi a Celula New York v netradičně nasvícené budějovické Slavii
27.11.2018 | Jazzové novinky
 

Až půjdete v úterý na koncert, vyražte o pár minut dříve. Máme pro vás překvapení. Společnost Signify – Philips Lighting s Ateliérem 8000 pro vás rozzáří novorenesanční budovu Slavie barevným light designem. Budova i okolí Slavie budou osazeny speciálními programovatelnými reflektory, které představují v současnosti světovou špičku architektonického osvětlení. Slavie bude zářit na potemnělém nábřeží!!!

 

 

Laco Deczi, fenomenální hudebník, malíř, kontroverzní glosátor politiky i společenské situace a mimo jiné svérázný moderátor poradny „Milý Laco", je tradičním hostem Jihočeského jazzového festivalu, který v posledních 6 letech pořádal jeho koncerty na obou klubových scénách Slavie.

 Letos se koncert uskuteční ve velkém sále. Důvodem není pouze neexistence obou slavistických klubových scén (Café Klub Slavie a River Jazz & Blues Club), ale také kulatiny nepřehlédnutelného " Laca".

Slavie je jednou z neuvěřitelných 52 podzimních zastávek, kterou má Laco Deczi a Celula New York ve svém hudebním kalendáři, než se vrátí zpět do USA. Jestli je možný nějaký příměr v intenzitě hraní na české hudební scéně, tak mne napadá pouze Radim Hladík, který dokázal odehrát i kolem 180 vystoupení během jednoho roku.

Úterní koncert bude mít ještě druhý rozměr, jehož spoluatuorem je architekt Martin Krupauer s Ateliérem 8000 a realizátorem společnost Signify - Philips Lighting.

Kulturní dům Slavie je stavba, která víří politickou i společenskou scénu Českých Budějovic dlouhou řadu let. Intezita debaty i „zásadních" rozhodnutí o její budoucnosti vždy stoupá i padá s příchodem a uzavřením voleb. Jeden fakt je ale neoddiskutovatelný. Ze Slavie opět vyprchává společenský život. Jejím slavnostním nasvícením chceme připomenout kvalitu, ale především význam a potenciál této budovy pro kulturní a společenský život Českých Budějovic.

V úterý 27. 11. od 17:00 se tato novorenesanční stavba zvenku rozzáří barevným light designem společnosti Signify. Ta osadí budovu i okolí Slavie speciálními programovatelnými reflektory, které představují v současnosti světovou špičku architektonického osvětlení a v tuto chvíli se nakládají ve skladech v Holandsku, aby se v pondělí začaly na budovu instalovat. R

Rozzářená budova Slavie se tak stane alespoň na jeden večer nepřehlédnutelným středobodem celého nábřeží, které bude hostit jubilejní tour taktéž nepřehlédnutelného Laca Decziho.

 

 

Dotazy k architektonickému light designu večera – Ing. Martin Krupauer tel: +420 386 352 737, m.krupauer@atelier8000.czwww.atelier8000.cz

 

 Dodavatel osvětlení - Signify – Philips Lighting, www.signify.com

 

 

 

Laco Deczi a Celula New York v netradičně nasvícené budějovické SlaviiLaco Deczi a Celula New York v netradičně nasvícené budějovické SlaviiLaco Deczi a Celula New York v netradičně nasvícené budějovické Slavii
 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři