www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Jihočeský jazzový festival/ Open air 2016 - PROGRAM (01.10.2020 - 02:21)

Jihočeský jazzový festival/ Open air 2016 - PROGRAM

zpět na výpis novinek

Jihočeský jazzový festival/ Open air 2016 - PROGRAM
24.06.2016 | Jazzové novinky
 

České Budějovice a Třeboň budou opět začátkem srpna (5., 6. a 11.8.) dějištěm hlavních koncertů letní části Jihočeského jazzového festivalu ČEZ 2016. Avishai Cohen, Dhafer Youssef, Eric Marienthal a další.

 

 

Po loňském úspěchu britských Incognito a jejich funkové bouři na Piaristickém náměstí v srdci Budějovic bude tváří letošní open air akce muzikant z úplně jiné jazzové škatulky. Jeden z nejlepších kontrabasistů světa, Avishai Cohen z Izraele. Muzikant a zpěvák, který je ozdobou obrovského množství světových jazzových festivalů, má v Čechách poměrně početnou základnu posluchačů. Na jihu vystoupí  v triu s Omri Morem na piano a Daniel Dorem na bicí v sobotu 6.8. od 20:00. Bude to jeho jediný koncert v České republice v roce 2016.

Dalším hudebníkem, který rozehraje Piaristické náměstí v hlavním čase 5.8. od 20:00 je Dhafer Youssef  s Birds Quartetem. Tento Tunisan je představitelem hudby na pomezí world music a současného i elektronického jazzu. Youssef  hraje na tradiční tuniský nástroj oud (arabská loutna) a doprovází jej trio hráčů z Anglie, Estonska a Maďarska. Poprvé a naposledy vystoupil v Čechách na Colours of Ostava v roce 2013. Youssefovy koncerty představují nekonečný posluchačský test, kolik je vůbec možné unést hudební krásy. S hlasem o němž napsali: „Snad by mohl zastavit i válku." Dhafer Youssef spolupracuje často s top norskou jazzovou experimentální scénou, např. L.P. Molvaerem, Eidvindem Aarsetem.  Bugge Wesseltoftem,  ale i dalšími světovými hvězdami  jako je Richard Bona či Ibrahim Malouf.

Stage na třeboňském náměstí 11.8. v hlavním čase zaplní festivalový sextet  slovenských AMC Unit, doprovázející dvojitého držitele ceny Grammy, Erika Marienthala z USA. Tento  saxofonista byl řadu let členem kapely Chicka Corei, se kterým natočil 6 CD. Hostem tohoto uskupení bude ještě trumpetista z New Orleans Michael „Patches" Stewart.

Po skončení open air  budějovických  koncertů v pátek a v sobotu, které končí nejpozději ve 22:00,  čekají hudební fanoušky tradiční afterparty  a jam sessions v River Jazz and Blues Club ve Slavii.

Letošní open air festival je doplněn offprogramem v centru města i klubových scénách od 1. do 4. srpna. Návštěvníky města čeká například večerní velkoplošná projekce světové soutěže World Jazz Photo na náměstí Přemysla Otakara II. doplněná živým vystoupením saxofonisty Ondřeje Štveráčka a jeho elektro projektu Space, v triu s Tomášem Barošem na basu a Dano Šoltisem na bicí.

Open air koncerty na Piaristickém náměstí budou zpoplatněny symbolický vstupným 100kč na každý večer. Offprogram festivalu bude celý zdarma. Vstupenky jsou v prodeji v síti www.cbsystem.cz

 

Program letní části festivalu:

5. 8. 2016 - České Budějovice, Piaristické náměstí (17.00)

Dhafer Youssef Birds Requiem Quartet (TN/GB/HUN/EST) - world music, jazz

Top Dream Company  (CZ/SK) - 10členný funky groove band ve stopách Jamese Browna

String 5 aj. (Č.Budějovice)  - jazz rock

Vstupné 100kč  v síti www.cbsystem.cz

22:00 afterparty v River Jazz and Blues Club:  Bobesh & Jiří Halada &  Celina Kiosz  - smooth jazz

zdarma

 

6. 8. 2016 - České Budějovice, Piaristické náměstí (17.00)

Avishai Cohen Trio (Izrael) -  contemporaty jazz

Sisa Feher & Fehero Rocher  (SK/CZ) - jazz,soul

JAM4U (Č. Budějovice) - funky jazz

Vstupné 100kč  v síti www.cbsystem.cz

22:00 afterparty v River Jazz and Blues Club - festivalová jamsession

zdarma

  

 11. 8. 2016 - Třeboň, Masarykovo náměstí (17.00)

Eric Marienthal, M. Patches Stewart a AMC Unit (USA/SK) - contemporary jazz

Stanley´s Dixie Street Band (CZ) - dixie

Two Towers HULU Jazz (Č. Budějovice) - jazz, swing

zdarma

 

Offprogram  festivalu Č. Budějovice  1.8 – 4.8. 2016  (zdarma)

1.8 . 18:00 Café Hostel:  Jazza Nostra - jazz &  swing

2.8.  18:00  U Železné Pany: BudJazz  - jazz &  swing

Tip 2.8.  20:30  náměstí Přemysla Otakara  II: World Jazz Photo slide show + live trumpet Oskar Török: Unikátní mezinárodní  fotosoutěž,  jež cestuje po celém světě. Zakladatelem soutěže je  Patrick Marek, fotograf Jihočeského jazzfestu.

3.8. 18:00 zahrádka u  hotelu  Zvon: unOrganized  band - hammond  jazz

4.8.19:00 náměstí Přemysla Otakara II:  Jazzika  - jazz a&  swing  (pořádá statutární město Č.Budějovice)

4.8. 20:30 Sokolský ostrov, Coffee on the Go: Heart of Dixie – dixie a Lindy Hop k tanci v podání brněnských profesionálních jazzmanů

5 8. 22:00 Café Hostel:  Afterparty: Dj Náruč Aster

6 8. 22:00 Café Hostel : Afterparty: DJ Antonín Padrta

 

 

 

 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři