www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Jazzový open air 10. – 12. srpna 2017 (17.08.2018 - 21:36)

Jazzový open air 10. – 12. srpna 2017

zpět na výpis novinek

Jazzový open air  10. – 12. srpna 2017
11.08.2017 | Jazzové novinky
 

Další ročník letního open air festivalu, který přináší na nejkrásnější místo Českých Budějovic široké spektrum jazzové hudby. Udělejte si čas a přijďte se podívat na Piaristické náměstí. Čeká vás warm up party, živelný páteční večer s latinou i skvělou show věnovanou jedné z nejznámějších černošských zpěvaček Nině Simon. V sobotu pak rozehraje náměstí unikátní projekt jazzového cimbálu ze Slovenska a americký trumpetista a držitel ceny Grammy Nicholas Payton. A vše již tradičně odstartují Budějovické nebo Jihočeské kapely. A když budete mít chuť na jazzovou night session, zajděte si na tradiční afterparty do River Music Club v DK Slavie.

 

Čtvrtek 10.8. 20:30 River Music Club – DK Slavie

Warm up party - Jazz Pilgrim

Jsou z Pelhřimova a mají rádi jazz. Hrají to, co je baví a to od roku 2000.

Taneční večer ve stylu jazz, latin-jazz a afro-cuban music.

https://www.facebook.com/JazzPilgrim01/?fref=ts

Vstup volný

 

Pátek 11.8. 17:00 Piaristické nám.

17:00 Extraditables (E/CZ)

Jihočeské uskupení se španělskou zpěvačkou Raquel Perez / Kayele, kterou doprovází protřelí budějovičtí muzikanti. S „najazzlým“ repertoárem  i s vlastním aranžemi skladeb od Santany či Stinga právě tato kapela odstartuje po sedmé budějovický open air festival.

zpěv - Raquel Perez / Kayele, kytara - Miloslav Švec, kytara - Martin Formánek, cajon - Jiří Vondrák, perkuse,cajon - Radim Pígl, el.kontrabas - Zdeněk Couf  (host)

https://www.facebook.com/extraditablesband/?fref=ts

 

18:30 Yvonne Sanchez Band (PL/CZ)

Latin jazz a soul v podání fenomenálního hlasu polsko - kubánské zpěvačky a kapely  ve festivalovém obsazení .

www.yvonnesanchez.eu

 

20:00  Nina van Horn Quintet – Tribute to Nina Simone  (Francie)

Francouzsko/americká zpěvačka Nina Van Horn je známá  především ze světové bluesové scény, na které získala řadu cen.  V Německu a ve Francii za své album Seven Deadly Sin „Nejlepší blues electric CD“  v USA titul „Best stage performance“. Na jevištích a podiích vystupuje od 14 let jako zpěvačka i bývalá tanečnice a  na Piaristické náměstí přiváží skvěle postavený program pocty jedné z nejslavnějších černošských zpěvaček. Tuhle show musíte vidět naživo.  Nina Van Horn vás zvedne ze židle během minuty.

www.ninavanhorn.com

vstupné na  celý festivalový večer – 100kč   v síti www.cbsystem.cz a na místě

 

22: 30 Afterparty: River Music Club – DK Slavie

Charlie Band & Bobesh & host Jiří Halada

Spojení zkušených studiových hudebníků s frontmanem Jirkou Hebíkem. Všichni členové již od devadesátých let brázdí vody české klubové scény, natočili desítky hudebních alb, spolupracují s hvězdami českého popu jako jsou Karel Gott, Bára Basiková, Petr Kolář či Helena Vondráčková a další.

www.bobesh.cz

Vstup volný!

 

Sobota 12.8. 17:00 Piaristické nám.

17:00 Štěpán Markovič  &  Gypsy Groove

Štěpán Markovič a bývalá rytmika Gulo Čar. Skvěle šlapající funky jazz až na dřeň.

 

18:30 Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK)

Absolutní vítězové velké mezinárodní soutěže Mladí ladí jazz z roku 2016. Cimbál v jazzové hudbě je stále unikum.  Ľubomír Gašpar spojil síly se svými přáteli a výraznými osobnostmi slovenské jazzové scény (Jakub Tököly – piano, Peter Korman – kontrabas a Kristián Kuruc – bicí) a dokázal oslnit poroty několika jazzových soutěží. Tyto úspěchy se staly impulsem k nahrání alba, které přináší jazzovou hudbu s mixem vlivů slovenských, řeckých, židovských i rumunských kultur. 

https://www.facebook.com/cimbalproject/?fref=ts

 

20:00 Nicholas Payton Trio  (USA)

Americký trumpetista z New Orleans a držitel ceny Grammy V Čechách poprvé se svým kvartetem a programem Afro-Caribbean Mixtape. V něm spojuje tradice svého rodného města s moderním jazzem, soulem, hip-hopem a dalšími hudebními vlivy.

http://www.nicholaspayton.com/

vstupné na celý festivalový večer – 100kč   v síti www.cbsystem.cz a na místě

 

 

22: 30 Afterparty: River Music Club – DK Slavie

Tradiční festivalová jamssesion.

 

Vstup volný!

 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři