www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Devátý ročník jazzfestu už nadcházející víkend (01.10.2020 - 02:30)

Devátý ročník jazzfestu už nadcházející víkend

zpět na výpis novinek

Devátý ročník jazzfestu už nadcházející víkend
09.08.2019 | Jazzové novinky
 

Francouzský legendární houslista Jean Luc Ponty, švédský kytarista Ulf Wakenius a Laco Deczi jako hlavní postavy budějovického jazzfestu. Offprogram již 7.8. a 8.8. 2019

 

Piaristické náměstí po deváté naplní  jazzová hudba mnoha žánrů hudebníků z Evropy i zámoří, ve dnech 9. a 10. srpna.


Velké podium odstartuje v pátek 9. 8. v 17:30 mezinárodní uskupení Ochepovsky Project s náloží současného jazzu.  Tato osmičlenná kapela přinesla do českých hudebních vod hodně svěží vítr s jedinečnou hudební formou, inspirovanou nejenom jazzem, ale i neo soulem, vážnou hudbou, třeba i trip hopem a rhythm’n’blues.

 

Poprvé do Českých Budějovic zavítá hvězdný kytarista Ulf Wakenius  jako host dalšího mezinárodního projektu, který by neměl ujít vaší pozornosti  - Per Bass Viking Mathisen Super 4tet. feat Ulf Wakenius. Wakenius se řadí mezi absolutní jazzovou kytarovou špičku jako jsou Pat Metheny, John McLaughlin, John Scofield,  Mike Stern.


Páteční večer završí mimořádný letní koncert Laco Deczi & Celula NY se speciálním hostem Chrisem De Pino, hráčem na foukací harmoniku.  De Pino je podobný živel jako Laco Deczi a souzvuk foukací harmoniky a trumpety slibuje ojedinělý zážitek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota 10. 8. bude patřit i jihočeským jazzmanům. Druhý den festivalu otevře duo Alex Maxim Twins. Slyšeli jste již o desetiletých dvojčatech, které chtějí pozvat organizátoři soutěže  America's Got Talent? Tak to jsou právě tito dva.

 

Nepřehlédnutelná tvář budějovické jazzové a kytarové scény Jiří Klimeš s uskupením String Five odstartuje svůj jazzrock a latinu v 17:45.  

 

World music namíchanou s jazzem rozjede kapela Jazzfamelia s nezaměnitelným hlasem Idy Kelarové. Festivalové obsazení kapely s pěti hosty včetně vynikajícího izraelského perkusionisty Yonatana Bar Rashiho osciluje na hraně tradiční gipsy music a současného jazzu.

Opravdová legenda houslové jazzové scény Jean Luc Ponty završí svým koncertem sobotní večer na Piaristickém náměstí od 20:45 – Jean Luc Ponty & Clara Ponty Quartet. Ponty se proslavil například svým působením v kapele svérázného skladatele Franka Zappy, jako spoluhráč britského kytaristy Johna McLaughlina v uskupení Mahavishnu Orchestra, jako člen legendárního uskupení Return to Forever po boku Chicka Corey. Zároveň má za sebou více než bohatou sólovou kariérou. Pětasedmdesátiletý umělec naposledy vystupoval v Čechách v roce 1994 s Al Di Meolou.

A pokud vás zajímají festivalové jamsessions, tak ty chystáme v prostorách restaurace Solnice na Piaristickém nám po skončení obou letních večerů.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offprogram festivalu!

Hlavnímu víkendovému podiu předskakují dvě offprogramové akce. Středeční pocta jazzovým velikánům  Markovič/ Surka Quintet -  I remember Cliffor, Sony, Charlie, Maynard, Dizzi and others na hlubockém náměstí a čtvrteční hudební unikát v restauraci Solnice na Piaristickém náměstí Songy Honzy Nedvěda v podání Vilém Spilka Quartet.

Vilém Spilka je dramaturg a ředitel největšího jazzového festivalu Jazzfest Brno, ale také výborný kytarista s neobvyklými nápady. Smíchejte jazz, folk a další současné vlivy, přidejte špetku experimentu, dochuťte zdejší melodikou a dostanete přesně tuto kapelu.

 

 

Podrobný program akce

Jihočeský jazzový festival ČEZ 2019

Středa 7. srpna – nám. ČSL, Hluboká nad Vl.
19:00 Markovič/ Surka Quintet -  I remember Clifford, Sony, Charlie, Maynard, Dizzi and others
Vstup volný

                        
Čtvrtek 8. srpna – restaurace Solnice, Piaristické nám. Č. Budějovice
20:00 Vilém Spilka Quartet – Songy Honzy Nedvěda
Vstup volný

 
Pátek 9. srpna – Piaristické nám. Č. Budějovice
17:30 Ochepovsky project  (RU / CZ)
19:15 Per BASS Viking Mathisen Super 4tet. Feat Ulf Wakenius (SWE/NOR/CZ/SK)
20:45 Laco Deczi & Celula New York feat. Chris De Pino (USA/CZ)
22:30 Afterparty v restauraci Solnice: festivalový jam

 
Sobota 10. Srpna Piaristické nám. Č. Budějovice
17:00  Alex Maxim Twins (Č. Budějovice)
17:45  String Five (Č. Budějovice)
19:15  Ida Kelarová, Jazzfamelia  &  Friends (CZ/ IL/ SK)
20:45  Jean Luc Ponty & Clara Ponty Quartet (F)
22:30 Afterparty v restauraci Solnice: festivalový jam

 

Vstupenky na hlavní open air 9. a 10. 8. v symbolické ceně 100kč  v síti www.cbsystem.cz, v prodeji i na místě.


Jihočeský jazzový festival 2019 je realizován za výrazné podpory statutárního města České Budějovice a generálního partnera festivalu Skupiny ČEZ.

 

Jihočeský jazzový festival 2019

Mgr. Jiří Grauer - produkce

tel: +420 776 663 354

e-mail: jiri.grauer@gmail.com

www.sbjf.cz

 

 

 

 

 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři