www.sbjf.cz

JIHOČESKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL - Bluesové pecky v budějovické Slávii (20.06.2018 - 19:17)

Bluesové pecky v budějovické Slávii

zpět na výpis novinek

Bluesové pecky v budějovické Slávii
30.01.2017 | Jazzové novinky
 

V průběhu jara uvedeme ve spolupráci s bývalou HW61 sérii mezinárodních bluesových, bluesrockových koncertů prvotřídní kvality z Finska, USA, Belgie. Vše startuje 3.2. Ben Grantfelt

 

Pátek 3. 2. 2017, 20:30 Ben Granfelt Band, Finsko, blues rock

Ben Granfelt je jedním z nejlepších "bezejmenných” kytaristů. Má kovový tón jako Jeff Beck, vypadá jako Bruce Springsteen a kytary v jeho kapele zní jako od Allman Brothers (Tomáš Ondrášek). Granfelt se svou kapelou vydal již 13 CD, ale jako host nebo studiový hráč natočil ještě dalších 32 desek! Čtyři roky hrál s britskou skupinou Wishbone Ash, která jako jedna z prvních v 70. letech měla dva rovnocenné sólové kytaristy. Celou Evropu sjezdil s parodickými Leningrad Cowboys. 

 

 Středa 15. 3. 2017, 20:30 Eric Steckel, USA, blues rock

 

„Je tu hodně mladých hráčů. Vždycky se nějací objeví. Eric Steckel si s námi zahrál sólo na Chaos in the Neighbourhood z alba Road Dogs. Je mu teprve patnáct, ale je to veliká naděje. (John Mayall). Zejména pro fanoušky SRV, Jimiho Hendrixe či Joe Bonamassi jsou koncertní vystoupení Erica Steckela mimořádným zážitkem. Erickův rukopis je nepřehlédnutelný - žádné pedály, žádné samply či automaty, žádné kompromisy, jen blues rock tak, jak má být!

 

Úterý 25. 4. 2017, 20:30 The BluesBones, Belgie, blues-rock 

BluesBones sdíleli jedno pódium s takovými velikány, jakými jsou King King, Jimmy Vaughan, Seasick Steve, Tommy Castro, Guy Forsyth, Laurence Jones a mnoho dalších. V roce 2012 vydali první studiové album "Voodoo Guitar”, které bylo oceněné jako nejlepší debut na Rootstime a Blues Magazine a získalo ocenění veřejnosti na Belgian Blues Challenge 2012. Live album "Live @ the bosuil” bylo vyhlášeno nejleším albem roku na Bluestown Radio a Bluezy Radio. Poslední studiová nahrávka z roku 2015 má celesvětové vynikající recenze (“Best album I’ve heard this year…” BluesMagazine, NL; This record is definitely a “keeper”. Well-executed and produced blues-rock is done here . This band knows what it is doing and does it superbly. We have here further evidence that great blues inspired music knows no boundaries, BluesBlast Magazine, USA)

  

Středa 24. 5. 2017, 20:30 The Steepwater Band, USA, blues rock

The Steepwater Band je americká bluesrocková kapela založená v Chicagu v roce 1998 jako trio: Jeff Massey (kytary a zpěv), Joe Winters (bicí) a Tod Bowers (basa). Skupina převzala svůj název z nákladní lodi, kterou Jeff Massey viděl v přístavu na Michiganském jezeře. Zpočátku se kapela soustředila na hraní svých verzí klasických bluesových songů, zejména elektrických blues chicagského stylu, ale rychle přešla od převzatých bluesových nahrávek k psaní své vlastní hudby.
Charakteristickým zvukem kapely je ranné elektrické blues, kombinované s moderním, syrovým a dráždivým hudebním stylem. Zakládající členové Massey, Bowers a Winters jsou díky letům společného vystupování skvěle sehraní, ale když se k triu na začátku roku 2012 připojil kytarista Eric Saylors z Indianapolis, přinesl do živého zvuku kapely ještě větší hloubku a razanci.

 

předprodej na koncerty v síti www.cbsystem.cz

 

Partneři

ČEZ
Hlavní partneři